Srpen 2015

Boletice - Jiříkov

26. srpna 2015 v 13:04 | Milda
Boletice - Jiříkov 3:2 (1:1)

Sestava domácích: Vorel - Hyl - Klaban R., Znojemský, Janovský - Beutler (Horáček), Ranftner, Šindelář, Šorm - Husák (Jarolím), Štantejský.

Sestava hostí: Čerkl - Palounek, Škvor, Stodola, Šikýř, Hájek (Turiščev), Nagy, Holeček, Svoboda, Häusler, Štěpánek.

V úvodu zápasu se prezentoval dvěma akcemi M. Šindelář, když jeho střelu nejprve hostující brankář a vyrazil a pak také zastavil Šindelářovu přihrávku na osamoceného P. Husáka. Do vedení se ve 27. minutě dostali hosté, když jejich obránce vystřelil, J. Vorel míč vyrazil před sebe a dorážející Svoboda otevřel střelecký účet zápasu - 0:1. Chtěli jsme vyrovnat a blízko byl L. Ranftner, ale jeho hlavička skončila těsně vedle. Vyrovnání jsme se dočkali ve 40. minutě, když po rychlé akci po levé straně vysunul M. Šindelář L. Ranftnera a ten svůj únik proměnil - 1:1. Do kabin se tak šlo za vyrovnaného stavu.

Nástup do druhého poločasu jsme měli dobrý a po několika náznacích jsme se dostali v 51. minutě do vedení, když S. Štantejský vracel míč do šestnáctky, kde se nejlépe zorientoval P. Husák a poslal nás do vedení - 2:1. Potom jsme měli několik šancí odskočit, ale dlouho se nám to nedařilo. Hosté měli velkou šanci po hlavičce útočníka Häuslera, ale J. Vorel nás podržel. Potom J. Vorla vystrašil M. Hyl, který poslal malou domů takovým způsobem, že J. Vorel zachraňoval až před brankovou čárou :) Nakonec se nám podařilo navýšit v 83. minutě, když svou pěknou akci P: Znojemský vyšperkoval nezištnou nahrávkou na P. Husáka, který nás jeho druhou brankou poslal do dvoubrankového vedení - 3:1. Místo klidného závěru jsme však dovolili hostům v 87. minutě snížit na 3.2, když se trefil Holeček. Do konce zápasu se však již skóre neměnilo a připsali jsme si tak první tři body.

V dalším kole se představíme na půdě nováčka v Dolních Habarticích, kde nás nečeká nic jednoduchého. Domácí se povzbudili vítězstvím v prvním kole, když doma porazili Markvartice 4.2. Zápas je na programu v sobotu 29.08.2015 od 17.00 hodin.

Letní přestávka

17. srpna 2015 v 11:03 | Milda
Před novou sezónou došlo v našem mužstvu k pohybu. Z týmu odešel Tomáš Humlíček, kterému tímto děkujeme za účast v našem týmu, kdy patřil k základním stavebním kamenům našeho týmu a jeho přístup mu většina hráčů může jen tiše závidět. Tome Díky a ať se ti v UNIONU daří.

Za Toma přišel výměnou na přestup Petr Husák, který se po mnoha letech vrací do Boletic, Péťo vítej a ať se ti u nás daří. Z Březin se pak vrátil Standa Štantejský, který byl v Březinách dlouho na hostování a i on se tak vrací do míst, kde s fotbalem začínal. Stando, i tobě přejeme mnoho úspěchů v našem týmu.

Dále bylo uzavřeno několik hostování. Do UNIONU odešel do 31.12.2015 Pepa Rohlíček, my jsme naopak prodloužili hostování Matěji Janovskému a Stanislavu Šormovi, oba do 30.06.2015. Jako posila se dá i počítat návrat kapitána týmu Pavla Znojemského, který snad již vyléčil zranění a bude zdravý.

V přípravě jsme odehráli nejprve poločas s dorostem Svádova, který se projevil jako zdatný soupeř a poločas u nás vyhrál 3:2. Do druhého poločasu nastoupil náš dorost. Dále jsme odehráli memoriálový turnaj v Těchlovicích, kde jsme nejprve porazili domácí po pokutových kopech a následně jsme porazili 5:3 Malé Březno, čímž jsme turnaj vyhráli. V poslední přípravě jsme se představili na půdě nováčka Okresního přeboru v Dolních Habarticích, kde jsme zvítězili 3:1.

Teď nás již čeká ostrý start nové sezóny, když v sobotu 22.08.2015 od 17:00 hodin přivítame Jiříkov.